info@aydinlatmamasasehpa.com

Kurumsal

MERMER

GRANİT TEZGAH BAKIM VE ONARIMI

Ata Aydınlatma Masa Sehpadan temin etmiş olduğunuz mermer masa ve granitleri aşağıdaki şekilde bakımını yapabilirsiniz.

Granit tezgahlar ıslak bir sünger yardımıyla temizlenmelidir.Kullanılan süngeri ılık su ve biraz sıvı bulaşık deterjanının yardımıyla granit tezgah üzerinde dairesel hareketler yardımıyla ovmanız yeterli olacaktır.Tezgah yapılan işlem sonrasında temiz bir bezle kurulanmalıdır.Granit tezgahlar üzerinde aşındırıcı kimyasallar kullanılmamalıdır.Kullanılan kimyasallar granit yüzeyin üstünde bulunan koruyucu tabakaya zarar vereceğinden dolayı kullanılması önerilmemektedir.Aynı şekilde,sirke ve bazı temizleyici kimyasallar asit içerdiği için granit tezgahların temizliğinde kullanılmamalıdır.

Granit tezgahların bakımı için üretilmiş dolgu malzemeleri piyasada mevcuttur.Temin edeceğiniz bu ürünleri kuru bir bezle granitin yüzeyine homojen bir şekilde uygulayın.Dolgu ürünü tamamen kuruduktan sonra temiz bir pamuklu bezle tezgahınızı ovun.İşlem bittiğinde granit tezgahınızın parlaklığının arttığını göreceksiniz.

Ata Aydınlatma Masa Sehpadan temin etmiş olduğunuz mermer masa ve granitleri aşağıdaki şekilde bakımını yapabilirsiniz.

"Doğal bir taş olan mermerin mutfak tezgahlarından yer döşemesine kadar çok farklı kullanım alanları vardır.Dayanıklı bir yapıya sahiptir. Mermer, farklı desen ve renk seçeneklerini kireç taşının dönüşme uğramasına borçludur. Doğal taşların temizliği önem hassasiyet gerektirmektedir. Sentetik bazlı temizleyiciler ve çamaşır suları mermer yüzeylerde kullanılmaz. Yapılan en büyük hatalardan biri ise banyo ve mutfaklardaki mermerlerin temizliğinde kireç çözücü kullanmaktır. Kireç taşından oluşan mermerde, kireç çözücü kullanmak mermeri çok kısa sürede aşındırarak derin hasarlara neden olur ve kullanılmaz hale getirebilir."

Mermer ve Mermer Masa Sehpa Bakımı:

Mermer gözenekli bir yapıya sahiptir ve sıvıları çok hızlı bir şekilde içine hapsedebilir. Kahve, portakal suyu, şarap gibi sıvılar dökülür dökülmez ılık bir bez yardımıyla vakit geçirmeden temizlenmelidir.

Mermer masaları temizlemek için ılık su ve sabun kullanın. Fırçalar ve yumuşak olmayan temizlik aparatları, mermerin çizilmesine neden olur.

Temizlikten sonra mermer masa üzerinde ıslak alanlar bırakmayın ve yumuşak bir bez ile mermer masayı mutlaka kurulayın.

Ağır kirlerde, mermer yüzeyler için hazırlanmış özel leke giderici kimyasallar ya da seyreltilmiş bulaşık deterjanı kullanın.

Sirkeden uzak durun. Birçok yüzey için doğal bir temizlik maddesi olan sirke, oluşturduğu korozyon nedeniyle mermerler için uygun değildir.

Açık renkli mermerde, oksijenli su doğal temizlik için pratik bir alternatiftir.

Mermer masalarınızı parlatmak istiyorsanız güderi kullanın. Güderi bezler mermer yüzeyleri parlatmak için en hızlı çözümdür.

Küçük çizikler için sabunlu ve ılık bir bez yardımıyla bastırarak dairesel hareketlerle silin. Daha sonra yüzeyi kurulayın.

Çok ince taneli yumuşak bir zımpara kağıdı ile, hafif ve dairesel hareketler uygulayarak ovalayın. Sert ve yüksek numaralı zımparaları kullanmayın. Tırnak parlatmak için kullanılan parlatıcı zımparalar mermer çizikleri için oldukça idealdir.